17 Şubat 2020 Pazartesi

DİSK YÖNETİMİ BELLİ OLDU

2020 Yılı 13 Şubat günü 53. Kuruluşunu kutlayan DİSK'İN, Genel Kurul çalışmaları sona erdi.

13 Şubat'ta başarılı bir yıl dönümü kutlayan DİSK, "Beş kıtadan sendika temsilerinin katılımıyla", Uluslararası Sendikal Konferans etkinliğinde bulundu ve daha sonra "Disk Tarihi" kitap tanıtımını gerçekleştirdi.

14 Şubat 2020 Cuma günü başlayan Genel Kurul çalışmaları 15-16 Şubat günleri de devam etti. İstanbul Sütlüce'de bulunan Haliç Kongre Merkezinde yapılan çalışmaların sonunda DİSK'in yeni yönetimi belli oldu.
Arzu Çerkezoğlu yeniden Genel Başkanlığa, Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ise Genel Sekreterliğe seçildiler.

Yönetim Kurulu üyeleri; Remzi Çalışkan (Genel-İş), Alaattin Sarı (Lastik-İş), Kazım Doğan (Tekstil), Mustafa Ağuş (Sosyal-İş, Seyit Aslan (Gıda-İş) şeklinde oluştu.

Genel Sekreter ve diğer yönetim kurulu üyeleri görüldüğü, gibi güçlü sendikaların başkanlarından oluşmuş durumda. Günümüz sendikal hareketlerinin irdelenmesi sonucu
düşünülerek meydana getirilen bir strateji gibi gözüküyor. Bu durum DİSK çalışmalarına daha da olumlu yansıyacak bir yapılanma...

DİSK'in ilkeleriyle beraber güçlenmesini sağlayacak çalışmaların başında elbette sendikaların üye örgütlenmelerinin başarılması gelecektir.
Üye sayılarının artması bilindiği gibi, güçlü olmanın ilk basamağını oluşturur...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme